Untitled Document

WSZYSTKICH KORZYSTAJĄCYCH Z NASZEJ STRONY PRAGNIEMY POINFORMWAĆ, ŻE ZE WZGLĄDU NA LIKWIDACJĘ GIMNAZJUM STRONA PRZESTAJE BYĆ AKTUALIZOWANA I ZOSTANIE WYŁĄCZONA Z DNIEM 31 SIERPNIA 2019 R.

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JULIUSZA ROGERA W SOŚNICOWICACH BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE www.jroger.pl

Drukuj

WOŚP 2019

Wiesław Wyrozumski.

13 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach przy ul. Gimnazjalnej 6 odbył się XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hasło tegorocznego finału: 

 „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

W tym dniu były zbierane pieniądze na zorganizowanej z tej okazji imprezie, podczas której wystąpiła młodzież z naszej gminy, przedszkolaki z Sośnicowic, Sierakowic i Bargłówki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Sierakowic, przedstawiciele Domu Opieki Społecznej „OSTOJA”, młodzież ze Stowarzyszenia Muzycznego „Chopin” oraz uczniowie naszej szkoły, którzy śpiewali, grali i tańczyli. Impreza zakończyła się po godz. 2000 „Światełkiem do nieba”.

W naszej gminie 44 wolontariuszy zbierało fundusze na WOŚP – można ich było spotkać na każdym kroku.
Podczas zbiórki pieniędzy w dniu 13 stycznia 2019 roku wolontariusze zebrali:

20 815,18 złotych, 9,79 euro i 5 pensów

co jest absolutnym rekordem naszej gminy. Poprzedni rekord z ubiegłego roku został pobity o ponad 4 tys. zł.

Wśród tegorocznych wolontariuszy mieliśmy rekordzistkę, która zebrała do puszki 1 184,55 zł i 2,05 euro. Była nią Maria Zdańska.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wspomóc potrzebujących. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, ich opiekunom, pomagającym w organizacji tegorocznego finału oraz wszystkim występującym za udział w tak szczytnym celu.

Szef sztabu w Sośnicowicach Małgorzata Wyrozumska

Drukuj

Szlachetna paczka od IIIa

Wiesław Wyrozumski.

Klasa IIIa pod opieką pani Aleksandry Bielewicz-Ozgi i pani Brygidy Hosz na przełomie listopada i grudnia wzięła udział w XVIII edycji Szlachetnej paczki. Polega to na tym, że wybiera się potrzebującą rodzinę, której chcemy pomóc. Na lekcji wychowawczej spośród innych rodzin z okolic Pyskowic uczniowie wybrali 55 letniego pana Alfreda, który w wyniku wypadku utracił zdolność do pracy, a jego jedynym źródłem dochodów jest zasiłek, niestety po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania do końca miesiąca pozostaje mu jedynie 175 zł.Ustalono również, że cała klasa złoży się po 30 zł. I tak też się stało.
W dniu 10.12.18 r. o godzinie 19:00 trzech uczniów: Adrian, Ewelina, Ania wraz z panią Ozgą wybrało się na zakupy do sklepu Carrefour po żywność, ręczniki, koce, środki czystości i artykuły higieniczne niezbędne w każdym domu. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, ponieważ każda z rzeczy znalazła się na wcześniej przygotowanej liście potrzeb pana Alfreda. Koszt tych zakupów wyniósł około 422 zł, za pozostałe pieniądze czyli około 500 zł został zakupiony opał. Ze sklepu wyszliśmy obładowani i szczęśliwi, że mogliśmy pomóc. Następnego dnia zapakowaliśmy paczki i wypisaliśmy kartkę z życzeniami. W czwartek 13.12.2018 r. po lekcjach 4 osoby z klasy czyli Sandra, Laura, Marysia i Adam wraz z panią Aleksandrą pojechały zawieźć paczki panu Alfredowi, który był naszym gestem bardzo wzruszony. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a od pana Alfreda dostaliśmy paczkę cukierków. Bardzo się cieszymy, że nasza klasa mogła wyjść z taką inicjatywą i tak sprawnie ją przeprowadzić.

Ewelina Kulińska, Maria Zdańska, Anna Możdżeń

Drukuj

Andrzejki 2018

Wiesław Wyrozumski.

29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka Andrzejkowa. Rozpoczęła się, jak zawsze o godzinie 17:00. Wszyscy świetnie się bawili.
Przy dobrej muzyce nogi same rwały się do tańca. Uczniom nie brakowało energii. Organizatorzy bardzo trafnie dobrali muzykę. Ponadto panowała miła atmosfera i każdy włączył się do zabawy. A skoro zabawa andrzejkowa, to i wróżby. Losowano imiona przyszłych partnerów, przekraczano butem próg drzwi, aby dowiedzieć się komu śpieszno do zamążpójścia oraz co czeka nas w najbliższej przyszłości. Wszyscy postanowili się „wyszaleć”, bo była to ostatnia dyskoteka przed długim okresem adwentu. Dyskotekę możemy z całą pewnością zaliczyć do bardzo udanych – świadczyły o tym roześmiane twarze uczestników. Dziękujemy wszystkim organizatorom, którzy umilali nam czas świetną muzyką.

Drukuj

Egzaminy próbne gimnazjalistów

Wiesław Wyrozumski.

W dniach 14,15,16 listopada klasy trzecie naszej szkoły pisały próbne egzaminy gimnazjalne.
Pierwszego dnia były to historia, wiedza o społeczeństwie oraz język polski. Kolejnego dnia czekała na nas matematyka, a później przedmioty przyrodnicze: biologia, geografia, chemia i fizyka. Trzeciego dnia uczniowie zmagali się z podstawami języka angielskiego i niemieckiego oraz rozszerzeniem wybranego z nich. Egzaminy w ciągu dwóch pierwszych dni rozpoczynały się około godziny 9:00 w sali gimnastycznej, małej salce lub bibliotece, a trzeciego w salach przygotowanych na drugim piętrze. Po zajęciu swoich ławek, których numerki uczniowie wylosowali, przyszli absolwenci mieli okazję pokazać swoją wiedzę z każdej dziedziny, oraz wytężyć umysły przed przerwą świąteczną. W dniach 20 i 21 listopada, egzamin próbny po szkole podstawowej, z języka polskiego i matematyki pisały klasy ósme.
Zobaczymy co przyniosą wyniki. Tymczasem egzamin, od którego zależy, jak potoczy się nasza przyszłość, zbliża się coraz większymi krokami. Nie pozostaje nam nic innego jak nadal, oczywiście, pilnie się uczyć.  Na koniec życzymy wszystkim powodzenia na prawdziwym egzaminie, który czeka nas już za kilka miesięcy. DAMY RADĘ!

Anna Możdżeń, Ksenia Krotofil