Untitled Document

AKTUALNOŚCI NASZEJ SZKOŁY

Drukuj

XXlecie międzywojenne

Wiesław Wyrozumski.

Dnia 11.12.2017 roku jedna z klas polonistycznych w naszej szkole zamieniła się w kawiarnię z lat XX ubiegłego wieku. W ten sposób uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do nietypowej formy sprawdzianu z epoki jaką jest dwudziestolecie międzywojenne.
Wszystko zostało przygotowane przez uczniów klasy 3B pod czujnym okiem pani Anny Breguły. Do kawiarni przybyli rodzice, pan dyrektor Marcin Kubala oraz nauczyciele. Dziewczęta ubrane były w piękne suknie wieczorowe, futra, całość przyozdobiona bogato biżuterią, na twarzy mocny makijaż a na głowię piękne fale oraz opaska przyozdobiona błyskotkami i długimi piórami. Młodzi panowie ubrani byli w długie smokingi, garnitury, na głowach mieli cylindry, cygara w ręku. W tle sączące się nuty jazzu grane przez pianistę. Wszystko prezentowało się bajecznie, a przez to mogliśmy poczuć się jak ludzie z lat XX.
Uczniowie pokazali swoją wiedzę na temat epoki podczas zadawanych przez nauczyciela pytań. Również w tej dziedzinie pokazali wysokie przygotowanie do całości. Przygotowania były bardzo pracochłonne, lecz zaangażowanie całej klasy sprawiło, że były one wielką przyjemność.
Czas spędzony przy pysznym cieście oraz kawie i herbacie zleciał bardzo szybko, aż szkoda było wracać do normalnego świata. Spotkanie odbywało się w wspaniałej atmosferze za co chciałabym podziękować całej klasie 3B oraz wszystkim przybyłym gościom.

(Katarzyna Skoberla)

(Zajrzyj do naszej Galerii)

Do pierwszego dzwonka już tylko

3.09.2018

Odliczanie
zakończone
CDUB - CountDown-Up Big