Untitled Document

AKTUALNOŚCI NASZEJ SZKOŁY

Drukuj

Czekoladowe warsztaty

Wiesław Wyrozumski.

29 maja uczniowie klasy 3B gimnazjum brali udział w warsztatach poświęconych czekoladzie.
Naszą szkołę odwiedziła pani, będąca specjalistką od wyrobów czekoladowych. Dzięki niej mieliśmy okazję poznać proces powstania tabliczki czekolady, jej bogatą historię oraz wiele innych faktów na jej temat. Od teorii przeszliśmy do praktyki. Mieliśmy okazję degustacji wielu odmian czekolady, poznaliśmy sposoby połączenia warzyw i owoców oraz czekolady jak i wielu innych smakołyków związanych z czekoladą. W ciągu tych kilku godzin mogliśmy się stać prawdziwymi cukiernikami. Sami własnoręcznie zrobiliśmy przepyszne trufle oraz mufinkę udekorowaną ozdobami z czekolady. Słodkościom nie było końca.

Kasia Skoberla

Do pierwszego dzwonka już tylko

3.09.2018

Odliczanie
zakończone
CDUB - CountDown-Up Big