Untitled Document

WSZYSTKICH KORZYSTAJĄCYCH Z NASZEJ STRONY PRAGNIEMY POINFORMWAĆ, ŻE ZE WZGLĄDU NA LIKWIDACJĘ GIMNAZJUM STRONA PRZESTAJE BYĆ AKTUALIZOWANA I ZOSTANIE WYŁĄCZONA Z DNIEM 31 SIERPNIA 2019 R.

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JULIUSZA ROGERA W SOŚNICOWICACH BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE www.jroger.pl

Drukuj

Szkolna debata

Wiesław Wyrozumski.

8.06.18 r. odbyła się debata, która była zarazem podsumowaniem projektu „Stop mowie nienawiści”, w którym brali udział uczniowie klasy 2a.
W debacie uczestniczyli m.in. dyrektor Zbigniew Kotasiński i pani burmistrz Ewa Waliczek, jak i uczniowie z Maniowa, Chorzowa i Kozłowa. Po przywitaniu gości nasi uczniowie przedstawili scenki dotyczące dyskryminacji innych ludzi. Następnie osoby z poszczególnych szkół wygłaszały przemówienia związane z tym tematem. Przerywnikiem w piątkowej imprezie były piosenki zaśpiewane przez naszych uczniów i 20-to minutowa przerwa, gdzie goście mogli skosztować własnoręcznie przygotowanych przekąsek. Debata po miesięcznych przygotowaniach okazała się ogromnym sukcesem. Goście byli zachwyceni naszym sposobem pokazania jak bardzo jest szkodliwa mowa nienawiści, jak i naszą odwagą samego wyjścia na scenę. Uczniowie nie powstydziliby się drugiego takiego występu.

Monika Olejnik, Ksenia Krotofil, Anna Możdzeń