Untitled Document

WSZYSTKICH KORZYSTAJĄCYCH Z NASZEJ STRONY PRAGNIEMY POINFORMWAĆ, ŻE ZE WZGLĄDU NA LIKWIDACJĘ GIMNAZJUM STRONA PRZESTAJE BYĆ AKTUALIZOWANA I ZOSTANIE WYŁĄCZONA Z DNIEM 31 SIERPNIA 2019 R.

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JULIUSZA ROGERA W SOŚNICOWICACH BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE www.jroger.pl

Drukuj

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Wiesław Wyrozumski.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, ostatnie osiem dni października przebiegły w naszej bibliotece pod hasłem „Nie ma nic cenniejszego nad niepodległość i wolność”. W tym czasie wszystkie klasy szkoły podstawowej (od V do VIII) wybrały się na swoich godzinach wychowawczych do biblioteki, aby wziąć udział w różnych konkursach. Jak co roku w konkursie kaligraficznym trzeba było przepisać hasło przewodnie. Celem uczczenia 100. Rocznicy Niepodległości uczniowie rywalizowali w konkursie recytatorskim i wiedzy o hymnie narodowym. Każda klasa wykonała plakat pt. „Życzenia/obietnice dla Ojczyzny”. Pozostałe konkursy związane były z naszą polską mową. Frazeologia okazała się niełatwa, bo tylko 2 osoby rozwiązały testy bezbłędnie. Także dyktando z błędami do wyszukania było proste tylko dla trzech osób, które znalazły wszystkie i nie popełniły dodatkowych. W plebiscycie „Co wasi dziadkowie/ rodzice czytali gdy, gdy byli mali?” oddano 42 głosy. Można było się przekonać, że niektóre książki, które czytane są dzisiaj w szkole, były obecne już kilkadziesiąt lat temu i nie straciły do dziś na aktualności. W ciągu całego święta, codziennie na pierwszej lekcji, przez radiowęzeł, uczniowie prezentowali swoje ulubione książki.Udział uczniów w konkursie był skrzętnie odnotowywany, po to, by wyłonić najaktywniejszą klasę, którą w tym roku okazała się klasa VI. GRATULACJE!Dziękuję wszystkim wychowawcom za współpracę, uczniom za wykazaną aktywność i zaangażowanie i zapraszam do biblioteki, zachęcam do czytania, bo czytanie nie tylko jest pożyteczne, ale może sprawiać przyjemność, trzeba tylko wybrać odpowiednią dla siebie książkę.

Ania Możdżeń, Monika Olejnik, Ksenia Krotofil