Untitled Document

WSZYSTKICH KORZYSTAJĄCYCH Z NASZEJ STRONY PRAGNIEMY POINFORMWAĆ, ŻE ZE WZGLĄDU NA LIKWIDACJĘ GIMNAZJUM STRONA PRZESTAJE BYĆ AKTUALIZOWANA I ZOSTANIE WYŁĄCZONA Z DNIEM 31 SIERPNIA 2019 R.

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JULIUSZA ROGERA W SOŚNICOWICACH BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE www.jroger.pl

Drukuj

100 lat niepodległości Polski

Wiesław Wyrozumski.

9.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał w tym dniu biało-czerwony kotylion. Od 1 do 3 lekcji uczniowie w swoich klasach pracowali nad wcześniej wylosowanym regionem Polski. W trakcie naszej pracy otrzymaliśmy pyszne ciastka i cukierki ufundowane przez Radę Rodziców i ciastkarnię Hanka. Międzyklasowy konkurs w kategoriach: wianek, komiks, gazetka, plakat, strój ludowy i tradycyjne potrawy - oceniła komisja, w której skład wchodziły: pani Bierkowska, pani Cebulska i pani Halder.
Wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, przedstawiciele Rady Rodziców i zaproszeni goście w osobach p. Bargiel, p. Kaczmara i p.Osucha zebrali się o 11:10 w szkolnej hali sportowej.
O godzinie 11:11 (będącej symbolem daty odzyskania niepodległości – 11 listopada), została rozłożona i trzymana przez uczniów polska flaga i został odśpiewany hymn. Następnie mogliśmy oglądać tradycyjnego poloneza w wykonaniu uczniów klas 4-8 i trzecich gimnazjum oraz nauczycieli.
Po wspaniałym tańcu rozpoczął się apel, który przygotowali uczniowie klasy 3a i 8. Rozpoczął się on od wiersza Nadii Maryniak, którym wygrała powiatowy konkurs literacki. Po nim usłyszeliśmy wiązankę starych piosenek z czasów wojennych między innymi: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Rota” czy też Piechota. Przedstawienie było przeplatane współczesnymi piosenkami takimi jak: Dziwny jest ten świat – Cz. Niemena, Nadzieja – zespołu IRA, Deszcz jesienny czy Człowieczy los – A German i wierszami sławnych autorów takich jak: Jerzy Żuławski, Antoni Słonimski, K.K. Baczyński. Na zakończenie uczniowie klasy 3b i 3c zaprezentowali modę lat dwudziestych.
Wręczono również nagrody zwycięzcom konkursu między klasowego oraz recytatorskiego. Otrzymaliśmy oklaski na stojąco i wiele wspaniałych komentarzy.

Ania Możdżeń, Monika Olejnik, Ksenia Krotofil