Untitled Document

WSZYSTKICH KORZYSTAJĄCYCH Z NASZEJ STRONY PRAGNIEMY POINFORMWAĆ, ŻE ZE WZGLĄDU NA LIKWIDACJĘ GIMNAZJUM STRONA PRZESTAJE BYĆ AKTUALIZOWANA I ZOSTANIE WYŁĄCZONA Z DNIEM 31 SIERPNIA 2019 R.

WSZELKIE INFORMACJE DOTYCZĄCE DZIAŁALNOŚCI SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. JULIUSZA ROGERA W SOŚNICOWICACH BĘDĄ ZAMIESZCZANE NA STRONIE www.jroger.pl

Drukuj

Szlachetna paczka od IIIa

Wiesław Wyrozumski.

Klasa IIIa pod opieką pani Aleksandry Bielewicz-Ozgi i pani Brygidy Hosz na przełomie listopada i grudnia wzięła udział w XVIII edycji Szlachetnej paczki. Polega to na tym, że wybiera się potrzebującą rodzinę, której chcemy pomóc. Na lekcji wychowawczej spośród innych rodzin z okolic Pyskowic uczniowie wybrali 55 letniego pana Alfreda, który w wyniku wypadku utracił zdolność do pracy, a jego jedynym źródłem dochodów jest zasiłek, niestety po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania do końca miesiąca pozostaje mu jedynie 175 zł.Ustalono również, że cała klasa złoży się po 30 zł. I tak też się stało.
W dniu 10.12.18 r. o godzinie 19:00 trzech uczniów: Adrian, Ewelina, Ania wraz z panią Ozgą wybrało się na zakupy do sklepu Carrefour po żywność, ręczniki, koce, środki czystości i artykuły higieniczne niezbędne w każdym domu. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, ponieważ każda z rzeczy znalazła się na wcześniej przygotowanej liście potrzeb pana Alfreda. Koszt tych zakupów wyniósł około 422 zł, za pozostałe pieniądze czyli około 500 zł został zakupiony opał. Ze sklepu wyszliśmy obładowani i szczęśliwi, że mogliśmy pomóc. Następnego dnia zapakowaliśmy paczki i wypisaliśmy kartkę z życzeniami. W czwartek 13.12.2018 r. po lekcjach 4 osoby z klasy czyli Sandra, Laura, Marysia i Adam wraz z panią Aleksandrą pojechały zawieźć paczki panu Alfredowi, który był naszym gestem bardzo wzruszony. Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a od pana Alfreda dostaliśmy paczkę cukierków. Bardzo się cieszymy, że nasza klasa mogła wyjść z taką inicjatywą i tak sprawnie ją przeprowadzić.

Ewelina Kulińska, Maria Zdańska, Anna Możdżeń