Untitled Document

AKTUALNOŚCI NASZEJ SZKOŁY

Drukuj

WOŚP 2019

Wiesław Wyrozumski.

13 stycznia 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza Rogera w Sośnicowicach przy ul. Gimnazjalnej 6 odbył się XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Hasło tegorocznego finału: 

 „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”.

W tym dniu były zbierane pieniądze na zorganizowanej z tej okazji imprezie, podczas której wystąpiła młodzież z naszej gminy, przedszkolaki z Sośnicowic, Sierakowic i Bargłówki, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Sierakowic, przedstawiciele Domu Opieki Społecznej „OSTOJA”, młodzież ze Stowarzyszenia Muzycznego „Chopin” oraz uczniowie naszej szkoły, którzy śpiewali, grali i tańczyli. Impreza zakończyła się po godz. 2000 „Światełkiem do nieba”.

W naszej gminie 44 wolontariuszy zbierało fundusze na WOŚP – można ich było spotkać na każdym kroku.
Podczas zbiórki pieniędzy w dniu 13 stycznia 2019 roku wolontariusze zebrali:

20 815,18 złotych, 9,79 euro i 5 pensów

co jest absolutnym rekordem naszej gminy. Poprzedni rekord z ubiegłego roku został pobity o ponad 4 tys. zł.

Wśród tegorocznych wolontariuszy mieliśmy rekordzistkę, która zebrała do puszki 1 184,55 zł i 2,05 euro. Była nią Maria Zdańska.

Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy wspomóc potrzebujących. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, ich opiekunom, pomagającym w organizacji tegorocznego finału oraz wszystkim występującym za udział w tak szczytnym celu.

Szef sztabu w Sośnicowicach Małgorzata Wyrozumska

Drukuj

Andrzejki 2018

Wiesław Wyrozumski.

29 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka Andrzejkowa. Rozpoczęła się, jak zawsze o godzinie 17:00. Wszyscy świetnie się bawili.
Przy dobrej muzyce nogi same rwały się do tańca. Uczniom nie brakowało energii. Organizatorzy bardzo trafnie dobrali muzykę. Ponadto panowała miła atmosfera i każdy włączył się do zabawy. A skoro zabawa andrzejkowa, to i wróżby. Losowano imiona przyszłych partnerów, przekraczano butem próg drzwi, aby dowiedzieć się komu śpieszno do zamążpójścia oraz co czeka nas w najbliższej przyszłości. Wszyscy postanowili się „wyszaleć”, bo była to ostatnia dyskoteka przed długim okresem adwentu. Dyskotekę możemy z całą pewnością zaliczyć do bardzo udanych – świadczyły o tym roześmiane twarze uczestników. Dziękujemy wszystkim organizatorom, którzy umilali nam czas świetną muzyką.

Drukuj

Egzaminy próbne gimnazjalistów

Wiesław Wyrozumski.

W dniach 14,15,16 listopada klasy trzecie naszej szkoły pisały próbne egzaminy gimnazjalne.
Pierwszego dnia były to historia, wiedza o społeczeństwie oraz język polski. Kolejnego dnia czekała na nas matematyka, a później przedmioty przyrodnicze: biologia, geografia, chemia i fizyka. Trzeciego dnia uczniowie zmagali się z podstawami języka angielskiego i niemieckiego oraz rozszerzeniem wybranego z nich. Egzaminy w ciągu dwóch pierwszych dni rozpoczynały się około godziny 9:00 w sali gimnastycznej, małej salce lub bibliotece, a trzeciego w salach przygotowanych na drugim piętrze. Po zajęciu swoich ławek, których numerki uczniowie wylosowali, przyszli absolwenci mieli okazję pokazać swoją wiedzę z każdej dziedziny, oraz wytężyć umysły przed przerwą świąteczną. W dniach 20 i 21 listopada, egzamin próbny po szkole podstawowej, z języka polskiego i matematyki pisały klasy ósme.
Zobaczymy co przyniosą wyniki. Tymczasem egzamin, od którego zależy, jak potoczy się nasza przyszłość, zbliża się coraz większymi krokami. Nie pozostaje nam nic innego jak nadal, oczywiście, pilnie się uczyć.  Na koniec życzymy wszystkim powodzenia na prawdziwym egzaminie, który czeka nas już za kilka miesięcy. DAMY RADĘ!

Anna Możdżeń, Ksenia Krotofil

Drukuj

100 lat niepodległości Polski

Wiesław Wyrozumski.

9.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się uroczystości związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy uczeń, nauczyciel i pracownik szkoły otrzymał w tym dniu biało-czerwony kotylion. Od 1 do 3 lekcji uczniowie w swoich klasach pracowali nad wcześniej wylosowanym regionem Polski. W trakcie naszej pracy otrzymaliśmy pyszne ciastka i cukierki ufundowane przez Radę Rodziców i ciastkarnię Hanka. Międzyklasowy konkurs w kategoriach: wianek, komiks, gazetka, plakat, strój ludowy i tradycyjne potrawy - oceniła komisja, w której skład wchodziły: pani Bierkowska, pani Cebulska i pani Halder.
Wszyscy uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, przedstawiciele Rady Rodziców i zaproszeni goście w osobach p. Bargiel, p. Kaczmara i p.Osucha zebrali się o 11:10 w szkolnej hali sportowej.
O godzinie 11:11 (będącej symbolem daty odzyskania niepodległości – 11 listopada), została rozłożona i trzymana przez uczniów polska flaga i został odśpiewany hymn. Następnie mogliśmy oglądać tradycyjnego poloneza w wykonaniu uczniów klas 4-8 i trzecich gimnazjum oraz nauczycieli.
Po wspaniałym tańcu rozpoczął się apel, który przygotowali uczniowie klasy 3a i 8. Rozpoczął się on od wiersza Nadii Maryniak, którym wygrała powiatowy konkurs literacki. Po nim usłyszeliśmy wiązankę starych piosenek z czasów wojennych między innymi: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Rota” czy też Piechota. Przedstawienie było przeplatane współczesnymi piosenkami takimi jak: Dziwny jest ten świat – Cz. Niemena, Nadzieja – zespołu IRA, Deszcz jesienny czy Człowieczy los – A German i wierszami sławnych autorów takich jak: Jerzy Żuławski, Antoni Słonimski, K.K. Baczyński. Na zakończenie uczniowie klasy 3b i 3c zaprezentowali modę lat dwudziestych.
Wręczono również nagrody zwycięzcom konkursu między klasowego oraz recytatorskiego. Otrzymaliśmy oklaski na stojąco i wiele wspaniałych komentarzy.

Ania Możdżeń, Monika Olejnik, Ksenia Krotofil

Do pierwszego dzwonka już tylko

3.09.2018

Odliczanie
zakończone
CDUB - CountDown-Up Big