Untitled Document

Artykuły

Drukuj

Półkolonie ZIMA 2018

Wiesław Wyrozumski.

W dniach od 29 stycznia do 2 lutego 2018 r. w budynku Szkoły Podstawowej w Sośnicowicach przy ul. Gimnazjalnej 6 zostały zorganizowane zajęcia dla młodych mieszkańców Sośnicowic, uczniów tutejszej szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Zajęcia były prowadzone przez cztery osoby.
Pierwszy dzień półkolonii rozpoczął się od spotkania ze wszystkimi uczestnikami. W ramach czynności organizacyjnych przedstawiono uczestnikom program zajęć półkolonii i omówiono zasady uczestnictwa i bezpieczeństwa podczas zajęć na terenie obiektu, jak i podczas imprez wyjazdowych. Wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, każdej grupie przydzielony został nauczyciel opiekun.
Zajęcia w pierwszym dniu odbywały się w godzinach od 900 do 1300 równolegle we wszystkich grupach wiekowych w sali komputerowej, gimnastycznej oraz w salach lekcyjnych. Zajęcia miały charakter rotacyjny.
Cztery dni przeznaczono na wycieczki. We wtorek grupy półkolonistów odwiedziły kopalnię Guido w Zabrzu. W środę uczestnicy mieli do wyboru basen lub lodowisko w Knurowie, we czwartek półkoloniści byli w kinie Cinema City w Gliwicach na filmie „Paddington”. Jednym z ważniejszych punktów programu tego dnia był posiłek w miejscowym MacDonaldzie. Ostatni dzień to zbiorowe moczenie się i pluskanie na basenie w Knurowie.
Zajęcia odbywały się bez zakłóceń w miłej i sympatycznej atmosferze i pozwoliły uczestnikom na przyjemne spędzenie wolnego czasu podczas zimowych ferii.

W.W.

(Zobacz, jak było zajrzyj do Galerii)

 

Do pierwszego dzwonka już tylko

3.09.2018

Odliczanie
zakończone
CDUB - CountDown-Up Big